Adršpašské skalní město
je nejnavštěvovanější v ČR. Při procházení skalním městem můžete obdivovat mnoho zajímavých skalních útvarů, které byly díky svému tvaru nějak pojmenovány. Trasa je dlouhá 3,5 km a je doplněna informačními tabulemi. Projití není příliš fyzicky náročné a proto je vhodný i pro rodiny s malými dětmi. K absolvování okruhu byste si měli vyhradit asi 3 hodiny.
Součástí prohlídkového okruhu jsou dva vodopády, Pískovna a skalní jezírko s možností plavby pramicí. Skály jsou přístupné celoročně, pokud se tedy chcete vyhnout vysoké návštěvnosti, doporučujeme si přivstat a vyrazit brzy ráno.
Poznáte jaké filmy se zde natáčely?
Od pensionu je vzdálené cca 2km procházkou po cyklostezce.
Teplické skalní město
je od Adršpašského odděleno 4 km dlouhou Vlčí roklí. Teplické skály vynikají masivními, do nebe sahajícími stěnami. Jedná se o nejrozsáhlejší skalní labyrint ve Střední Evropě. Prohlídkový okruh je dlouhý asi 6 km, projdete jím třeba k symbolu Teplických skal - Skalní koruně, k obrovské skalní sluji Chrám; k soutězce Sibiř, kde se často drží sníh až do léta; do Krakonošovi zahrady nebo na zříceninu hradu Střmen, kde si můžete vyzkoušet svoji fyzickou kondici na 300 schodech vedoucích na vrchol. V centrální části Teplických skal se nachází složitý podzemní labyrint Poseidon vytvořený v balvanových závalech ze zřícených skalních věží.
Tajemné kouzlo Teplických skal obdivovali turisté již od 18. století, mimo jiné i slavný romantik J. W. Goethe.
Do Teplických skal dojdete procházkou po cyklostezce asi 1km od pensionu.
Broumovské stěny
jsou oblíbené díky svým samostatnými skalním městům, skalním věžím, hlubokým roklím, soutěskám, vyhlídkám a hlavně klidu. Unikátním místem jsou tzv. Slavěnské hřiby, které můžete spatřit v lese nad obcí Slavný.
Božanovský špičák je se svými 773 m nejvyšším vrcholem Broumovských stěn měří. Cesta k němu vede skalním bludištěm se zajímavými útvary, které lidé překřtily mnoha jmény ze zvířecí říše, proto se těmto skalám někdy přezdívá „Kamenná Zoo“.
Hvězda - vrchol na němž stojí kaple Panny Marie Sněžné o půdorysu hvězdy. Věžička má podobu lucerny a špice je zakončena zlatou hvězdou. Ke vchodu do kaple vede kamenný klenutý most, z druhé strany k ní příléhá vyhlídkový ochoz. Poblíž kaple se nachází dřevěná roubená turistická chata s možností občerstvení. Návštěvníci unikátní turistické chaty ocení původní interiér a překrásný výhled.
Ostaš
stolová hora vyniká kvádrovými pískovci a jedinečnými pískovcovými útvary, skalním bludištěm a panoramatickým výhledem do krajiny. Rozděluje se na 2 části, Horní a Dolní labyrint. Mezi skály v této oblasti se chodili v dobách válek skrývat lidé z okolí, tyto časy připomínají i jména některých skalních útvarů jako např. nejznámější místo této oblasti, asi 30 m dlouhá puklina ve skále pojmenovaná Sluj českých bratří nebo skály nazvané Zrádce, Mohyla smrti, Zbrojnoš.
Oblast je vhodná pro ty, kteří nemají rádi davy turistů a také pro rodiny s dětmi, kteří se v členitém terénu se zvláštními tvary věží připomínající prolízačky určitě nudit nebudou.
Klášter Broumov
je jednou z nejvýznačnějších barokních památek Královéhradeckého kraje a také dominantou města Broumova. Historie kláštera sahá do začátku 13. století. Největší rozkvět zaznamenal klášter po roce 1620 v období tzv. katolické reformace, kdy byl klášter přestavěn do barokního stylu. Dnešní podoba broumovského kláštera ve vrcholně barokním stylu je dílem K. I. Dientzenhofera. V rámci prohlídky mimo jiné navštívíte unikátní klášterní knihovnu se 17 000 svazky knih, kostel sv. Vojtěcha s bohatou výzdobou a klášterní refektář, kde je vystavena vzácná kopie tzv. Turínského plátna. V rozsáhlých sklepeních broumovského kláštera je uloženo celkem 34 mumií pocházejících z krypty farního kostela sv. Prokopa ve Vamberku. Součástí kláštera je i klášterní zahrada.